Auta na prodej soukromá inzerce

Chcete koupit zánovní nebo ojeté auto, ale nechcete jej kupovat v autobazaru? Ve článku srovnáme výhody nákupu od soukromníka a v autobazaru, popíšeme rady k nákupu a uvedeme, kde soukromé inzeráty najít.

Soukromá inzerce ojetých aut

Nákup auta od soukromníka přínáší výhodu v ceně, která je obvykle nižší než v autobazaru a také můžete získat větší prostor pro smlouvání. Odpadá marže či provize autobazaru. Soukromý prodejce často potřebuje hotovost – chce auto rychle prodat a tak je při rychlém odkupu ochotný poskytnout slevu. Zejména pokud kupujete auto od prvního majitele, je větší pravděpodobnost, že auto má jasnou historii původu. Kromě toho poznáte člověka, který s autem jezdil a to může být další indikátor pro odhadnutí stavu vozidla.

  • Lepší cena a prostor pro smlouvání
  • U prvního majitele větší pravděpodobnost jasné historie vozidla
  • Poznáte předchozího majitele auta

TIP: Ověřte si zdarma stav tachometru na technických kontrolách přes službu kontrola tachometru

Koupě auta z autobazaru

Autobazary Vám poskytnou vyšší komfort při nákupu. Mají připravené kupní smlouvy, mají zkušenosti s přehlášením vozidla a zároveň mohou zajistit snadné financování vozidel. Každopádně kupní smlouvu lze najít na internetu, přehlášení není složitý proces a financování auta při nákupu od soukromníka může zajistit leasingová společnost. Auta špičkově vyčištěná a vyleštěná, čímž se snaží zvýšit atraktivitu auta. Pro zákazníka to přináší výhodu, že nové auto nemusí hned mýt.

  • Přípravená kupní smlouva
  • Zkušenosti s přepisem
  • Zajištění financování
  • Často krásně umytá vozidla

Rady k nákupu auta

Auta před koupí dobře prohlédněte. Nejlépe s odborníkem nebo člověkem, který podobný model vlastní delší dobu a může znát jeho slabiny. Ověřte si podle VIN historii vozidla a to buď u autorizovaného prodejce nebo u přes online služby jako je ZkontrolujSiAuto.cz

Kde najít soukromé inzeráty – ojetá auta

Nejjednodušším způsobem je využít inzertních serverů s auta a při filtrovaní zaškrnout, že chcete vypsat pouze soukromé inzeráty ojetých aut.
Sauto.cz – přejděte na webové stránky www.Sauto.cz. Zde si zvolte požadovanou značku a model (případně více značek a modelů) a klikněte na hledat. Dále si v levém pruhu otevřete výběrový formulář u pole prodejce a vyberte soukromý.
OtoMoto.cz – přejděte na webové stránky www.OtoMoto.cz. Na hlavní stránce zadejte požadavky na auto a níže na hlavní stránce vyberte v poli Typ inzerátu Pouze soukromé.
Přejeme Vám mnoho šťastných kilometrů s novým vozidlem.

Publikováno v Auta.