Operativní leasing pro soukromé osoby

Slovo leasing je většině lidí známé. Obvykle si vybaví auto na splátky, které po jim po splacení zůstane. To je finanční leasing. V čem se liší operativní? A kde jej získat pro soukromé osoby? Čtěte dál.

Operativní leasing vs. finanční leasign

Finanční leasing je všeobecně známý leasing. Splácíte auto a po poslední splátce je auto bezpoplatně nebo za malý poplatek převedeno na zákazníka leasingové společnosti. Hojně jej využívají domácnosti (soukromé osoby) i firmy.
Operativní leasing je druh leasingu, kdy také splácíte půjčené auto, ale po poslední splátce auto vracíte pronajímateli. Tento druh leasingu využívají zejména firmy.

Operativní leasing si můžete uzavřit se všemi službami. To znamená, že leasingová společnost hradí i servis či výměnu pneumatik nebo bez těchto služeb. Samozřejmě to má vliv na výši splátky. Dalším faktorem, který má vliv na výši splátky je výše spoluúčasti na havarijním pojištění.

Přednosti operativního leasingu

Můžete mít stále nové auto a nemusíte řešit prodej starého. Pokud budete služby operativního leasingu využívat pravidelně můžete mít stále nové auto, přičemž starosti s prodejem starého odpadají.
Provozní náklady hradí někdo jiný. Pokud využíjete plánu, který zahrnuje servis, můžete se cítít jako byste měli auto all inclusive. Samozřejmě tato služba zvyšuje splátku auta.
Přesně víte, kolik Vás auto stojí. Díke pravidelné měsíční splátce víte přesně, kolik Vás auto stojí a můžete si tak i spočítat, zda se Vám vůbec vyplatí jej vlastnit.
Auto je Vám dostupné, i když na něj nemáte hotovost

Kdo poskytuje operativní leasing pro soukromé osoby

V poslední době se rozšířil zájem o operativní leasing také mezi soukromé osoby. Můžete najít například tyto nabídky operativního leasingu:
Škoda bez starostí – poskytovatel Škofin, vozy Škoda Auto
Seat OLÉ – poskytovatel Škofin, vozy Seat
Volkswagen All-Inclusive – poskytovatel Škofin, vozy Volkswagen
Audi now – poskytovatel Škofin, vozy Audi
HYUNDAI TARIF – poskytovatel UniCredit Leasing, vozy Hyundai
OPEL FLEX LEASE – poskytovatel UniCredit Leasing, vozy Opel

Publikováno v Finance a označené .